Test: SAT Mathematics

1.

Jim spent $60 purchasing lattes and coffees for his coworkers. If lattes cost $6 and coffees cost $3, and Jim purchased two more coffees than lattes, how many total drinks did he purchase?

1/4 questions

0%
Learning Tools by Varsity Tutors